Özünlü firması 1977 yılında İstanbul Okmeydanı’nda 30 metrekare bir atölyede faaliyetlerine başlamış olup, 1985 yılına kadar burada faliyetini sürdürmüştür. 1985 yılında şu anda bulunduğu yer Habipler’e gelerek faaliyetlerine burada devam etmiştir.1991 yılında şu anki mevcut fabrikanın bulunduğu araziyi satın alarak ilk yatırımını gerçekleştirmiştir.1993 yılında yapımına başlanan fabrikanın 2 yıl süren inşaat faaliyetleri sonrasında 1995 yılında artık kendi yerinde üretim yapmaya başlamıştır. Bugün itibariyle 3’ünün mülkiyeti kendisine 3’ünün mülkiyeti kira olmak üzere toplam 7000 m2 kapalı, 23000 m2 açık olmak üzere 30000 m2 alanda faaliyetlerini aynı yol üzerinde 6 ayrı yerde sürdürmektedir.

2004 yılında 8-10 çeşit olan üretimini “yapacaksan en iyisini yap mantığıyla” sadece damper üstyapı üretimine indirgeyerek bugünkü ulaştığı noktaya planlı bir şekilde gelmek üzere ilk adımı atmıştır. Daha sonrasında Türkiye’de de değişen ve gelişen çevre koşullarını ve AB uyum yasaları çerçevesinde çıkarılan taşımacılık ile ilgili değişiklikleri de yakından takip ederek bu değişen koşullara en hızlı şekilde reaksiyon vermiştir. Özellikle taşımacılıktaki tonaj sınırlaması ile birlikte Avrupa’da çok yaygın olan tekne tipi damperlerin üretimine başlayarak hızlı ve zamanında teslimat,kaliteli ve sağlam ürün, yer mekan gözetmeksizin servis gibi avantajları da müşterilerine bir arada sunarak piyasadaki en önemli sıçrayışını gerçekleşmiştir.

Bu sıçrayış neticesinde firmamız kendi standartlarını yükseltmek amacıyla etkin bir Kalite Yönetim sistemi anlayışına,kurumsallaşma ve markalaşma ile ilgili olarak yoğun çalışmalara başlamıştır. Bu hızlı büyümenin neticesinde ilk kuruluşunda 600 metrekare olan fabrika alanını 2000 metrekareye çıkarılmıştır. Söz konusu yerin etkin bir şekilde kullanılması ve gelen talepleri geri çevirmemek adına mevcut alanın en iyi şekilde kullanılabilmesi ve üretimin en az kayıpla yapılabilmesi için sürekli metotlar geliştirilmiştir. Parça hazırlamanın, üretimin, montajın ve de boyanın yapıldığı bir alanda bu çalışmalar başlamadan önce aylık 10-12 adet olan üretim adedi 150 adetlik üretim kapasitesine çıkarılarak imkansız denilebilecek üretim adetlerine ulaşılmıştır. Bu çalışmalar esnasında gerek zaman gerekse malzemenin etkin kullanılabilmesi adına çalışan kişilerin adımları dahi sayılarak prosesin kısaltılması ve kontrol altına alınmasına yönelik çalışmalara başlanmıştır

Her zaman değişen ve gelişen tüm yeniliklere ayak uyduran firmamız bununla da yetinmeyip Avrupa’da çok yaygın olan partner çalışma sistemine geçiş yapabilmek için faaliyetlerine devam etmiştir.Bu işin en tüksek noktası olarak kabul edilen Mercedes onaylı tedarikçilik süreci Nihayet 2008 yılının nisan ayında başlamış ve firma Mercedes denetimlerini 4 ay gibi kısa bir sürede üstüne üstlük Mercedesin Avrupada’ki tüm onaylı tedarikçileri içinde en yüksek denetim notunu alarak Almanya Mercedes’ten onaylı tedarikçi olmaya hak kazanmıştır. Bu belge firmamıza Türkiye’den çok yüksek adet ve tutarlarda ihracat yapabilme olanaklarını sonuna kadar açmıştır. Avrupa’da onaylı tedarikçilik sitemi uygulandığı için çok ciddi rakamlarda ihracat gerçekleştirilmektedir. Firma tüm bu çalışmalarını ve belgelerini plansız bir şekilde 600 metrekareden 2000 metrekareye çıkardığı fabrika alanında gerçekleşmiştir. 2006 yılında satın alınan ve 2008 yılında yapımına başlanan 11.000 metrekare üzerine 3300 metrekare kapalı alan yaparak bu ihracat hedefinin gerçekleştirilebilmesi anlamında en büyük ihtiyaçlardan bir tanesi olan modern üretim tesisinin yapımına başlamıştır. Planlama yapılırken ISO TS 16949, ISO 14001, AQAP, ISO 18000 gibi sertifikasyon çalışmaları da dikkate alınmıştır.

Son yılların en büyük krizi yaşanmasına rağmen yatırımını durdurmamış ve inşaat faaliyetlerine devam ederek bugün Avrupa standartlarında modern bir üretim tesisine kavuşmuştur. Bu yatırımları yaparken bir yandan da kurumsallaşma faaliyetlerini desteklemek amacıyla bir çok kalifiye eleman alınmış bunun yanı sıra üniversiteden yeni mezun hatta son sınıf öğrencileri de dahil olmak üzere yetiştirilmek tecrübesiz ve ihtiyaç sahibi öğrencileri de bünyesinde katmıştır. Yine kriz olmasına rağmen tüm imkanlarını zorlayarak bu yıl 5 adet çok büyük makine yatırımında bulunulmuştur. Firmamız aynı zamanda sosyal sorumluluk olarak kabul ettiği bir projeyle bu yıl kamu satışları için daha fazla çaba sarf etmiş hem kamunun yenilikçi ve çok kaliteli ürünler almasını sağlamış hem de alım maliyetlerinin %30’a varan oranlarda düşmesini sağlamıştır. Firmamız her zaman bardağın dolu tarafına bakma mantığıyla yürütüldüğü için kriz ortamında satış yapabilmek ve maliyetleri kontrol altına alabilmek adına 2 çok büyük sayılacak çalışma yapmıştır.

Bunlarda bir tanesi sen müşterinin ayağına git anlayışı olup İstanbula gelemeyecek araçlara oldukları yerde montaj etme fikridir. Firmamız bu sayede Azerbeycana 52 adet ,Kahramanmaraş’a 16 adet,Şanlıurfa’ya 5 adet satış gerçekleştirerek krizde kendisine iş olanakları açmıştır. Buradan hareketle bunu yurtdışında da yapabilmek adına bir Ar-ge faaliyeti başlatmış ve bunun neticesinde Tübitak’a ilk Ar-ge destek başvurusunda bulunmuş ve onay alınmıştır. Bu sistemle ülkemizden kaliteli ve ucuz üstyapıyı araçlar ülkemize girmeden ve nakliye maliyetlerini düşürerek yurtdışı pazarlarına ihraç etmeyi hedeflemektedir. Böylelikle çok büyük bir pazar olan ve ağırlıklı Alman firmalarının ve Almanya’nın faydalandığı bu pazardan ülkemize de iyi bir pazar yaratmak ve diğer firmalarımızın da önünü açacak referans ve lokomotif firma olmak hedeflenmektedir. İkincisi ise fire oranlarını azaltmak adına yaptığımız çalışma olup % 20 olan fire oranları % 1’in altına düşürülmesi olmuştur. Bu yaptığımız çalışma bugün Üniversitelerde tez konusu olarak verilmektedir. Krizi fırsata çevirebilme mantığını özümseyen firmamız yaptığı yatırım ve geliştirmeler neticesinde çok ciddi yatırımlar yapmıştır. Bugün itibariyle firmamıza bakıldığında dünya genelinde hiçbir üstyapı firmasında uygulanmayan sadece araç üreticilerinin uyguladığı tüm kalite metotları uygulamaya başlamıştır.

Penis Büyütücü Penis Büyütme Penis Büyütücüler Vpills